Bourns SRR1240-1R5Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 9.2A 0.0095Ohm DCR T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1240-1R5Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 9.4A 7.6mOhm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 9.4A 0.0076Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 8.8A 0.0095Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 7.5mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 6.5A 0.0073Ohm DCR T/R
Fixed Inductors 1.5uH 7.1mOhms 10.6A Automotive (125C)
描述
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
100KHz 80MHz 9A 9.2A 16@7.96MHz 1.5¦ÌH 9.5m¦¸ ¡À30% , 12.5mm*12.5mm*4.5mm
FIXED IND 1.5UH 9.2A 9.5MOHM SMD
SRR1240 Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 1.5muH
INDUCTOR, 1.5UH, 30%, 9.2A, SMD; Product Range:BOURNS - SRR1240 Series; Inductance:1.5µH; Inductance Tolerance:± 30%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:9500µohm; RMS Current (Irms):9.2A; Saturation Current (Isat):9A; Case Dimensions:12.5mm x 12.5mm x 4mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Core Material:Ferrite DR/RI; DC Current Rating:9A; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Q Factor:16; Q Test Frequency:7.96MHz; Self Resonant Frequency Min:80MHz