Bourns SRR1260-1R0Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 9.4A 0.0078Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Electro Sonic
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.81%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1260-1R0Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 8.4A 8.4mOhm DCR
FIXED IND 1UH 12A 5.7 MOHM SMD
Ind Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 9.4A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 6.5A 12mOhm DCR 2424
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 7.8A 0.01Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T1R0NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 8.9A 0.0059Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Fixed Inductor Nonstandard 1µH ±30% 9.4A 7.8mΩ 100MHz 26@7.96MHz
Inductor; Inductor Type:Power; Series:; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.078ohm; DC Current Rating:10Arms; Self Resonant Frequency:100MHz; Package/Case:; Q Factor:26; Core Material:Ferrite DR/RI ;RoHS Compliant: Yes