Bourns SRR1240-151K
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.1A 0.44Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
-62.12%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1240-151K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
相关零件
Ind Power Wirewound 150uH 10% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 1.4A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 13Q-Factor Ferrite 0.9A 0.32Ohm DCR T/R
Inductor Power Bobbin Core 150uH 10% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 1.4A 0.27Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 150uH 10% 1KHz Ferrite 1.4A 0.23Ohm DCR Pin Bulk
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz Ferrite 1A 0.34Ohm DCR AXL Bag
Ind 150.00 Uh 1.000 A 510.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-09-151K
描述
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
100KHz 7.5MHz 1.05A 1.1A 12@796kHz 150¦ÌH 440m¦¸ ¡À10% SMD,12.5X12.5MM , 12.5mm*12.5mm*4.5mm
POWER INDUCTOR, 150UH, 1.05A, 10% 7.5MHZ; Inductance:150µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance
FIXED IND 150UH 1.1A 440MOHM SMD
1.1A 150uH ±10% 1.05A SMD,12.5x12.5mm Power Inductors ROHS
SRR1240 Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 150muH
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR
INDUCTOR, 150UH, 10%, 1.1A, SMD; Product Range:BOURNS - SRR1240 Series; Inductance:150µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.44ohm; RMS Current (Irms):1.1A; Saturation Current (Isat):1.05A; Case Dimensions:12.5mm x 12.5mm x 4mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Core Material:Ferrite DR/RI; DC Current Rating:1.05A; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Q Factor:12; Q Test Frequency:796kHz; Self Resonant Frequency Min:7.5MHz