Bourns SRR1210A-820M
General Purpose Inductor, 82uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.79%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1210A-820M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
33,398
Authorized Distributors
6
Inductance
82 µH
82 µH
82 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
2.8 A
2.8 A
2.8 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
112 mΩ
112 mΩ
112 mΩ
Q Factor
15
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
1 kHz
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 2.3A 0.13Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 2.8A 0.112Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 2.3A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 0.145Ohm DCR 4949 T/R
描述
Fixed Inductor Nonstandard 82µH ±20% 2.8A 112mΩ 3.5MHz 15@2.52MHz
Ind Power Shielded 82uH 20% 2.52MHz 15Q-Factor Ferrite 2.8A T/R
Avnet Japan
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1210A Series, 82 H, 20%, Shielded, 0.112 Ohm, 2.8 A |Bourns, Inc. SRR1210A-820M