Bourns SRR1210A-470M
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 3.8A 0.072Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.63%
Stock
25,823
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
3.8 A
3.8 A
DC Resistance (DCR)
72 mΩ
72 mΩ
Q Factor
16
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.9A T/R
Bourns2109-V-RC
INDUCTOR, TOROID,HIGH CURRENT, 47UH,+/-15%,0.055 OHM DCR MAX, VERTICAL
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 3A 0.0634Ohm DCR T/R