Bourns SRR1210A-391M
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 1.3A 600mOhm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.67%
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,540
Authorized Distributors
6
Inductance
390 µH
390 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.3 A
1.3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
600 mΩ
600 mΩ
Q Factor
16
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 1.3A 0.6Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 20% 1KHz Ferrite 320mA 1.85Ohm DCR Automotive T/R
Ind Power Bobbin Core 390uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 120mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 20% 100KHz Ferrite 0.77A 0.61Ohm DCR 4949 T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
描述
General Purpose Inductor, 390uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1210A Series, 390 H, 20%, Shielded, 0.6 Ohm, 1.3 A |Bourns, Inc. SRR1210A-391M
INDUCTOR, 390UH, 20%, 1.3A, SHIELDED; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 1.3A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.1A; Product Range: SRR1210A Series; Power Inductor Case: 12mm x 12mm x 10mm; DC R