Bourns SRR1206-471KL
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.5A 0.97Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-77.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1206-471KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.59A 1.15Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.42A 1.48Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded 470uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 620mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.55A 1.7Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENLHL10TB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 570mA RDL Ammo Pack
Wurth Elektronik7447462471
FIXED IND 470UH 350MA 2.4 OHM TH
描述
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,470 UH +/-10% 500MA IDC Q:12
Inductor, ferrite,470Uh,10+% Tol,10-% Tol,5050-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1206-471KL
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
CHOKE, POWER, SHIELDED, 470UH; Inductance:470µH; RMS Current (Irms):500mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation (Isat):-; Product
CHOKE, POWER, SHIELDED, 470UH; Inductance: 470µH; RMS Current (Irms): 500mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): -; Product Range: -; DC Resistance Max: 0.97ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); External Depth: 6.5mm; External Length / Height: 12.7mm; External Width: 12.7mm; Inductor Type: Shielded Power Choke; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: 40°C; Resonant Frequency: 2.5MHz; Self Resonant Frequency Min: 2.5MHz; Test Frequency: 0.796MHz