Bourns SRR0905-221K
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR0905-221K 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,429
Authorized Distributors
6
Inductance
220 µH
220 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
470 mA
470 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
780 mΩ
780 mΩ
Q Factor
27
Test Frequency
1 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Shielded Bobbin Core 220uH 10% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 470mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.5A 0.93Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 600mA 850mOhm DCR T/R