Bourns SRR0805-470Y
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 0.75A 0.28Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
element14
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.65%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR0805-470Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.2A 0.085Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR T/R
Ind Power Bobbin Core 47uH 15% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 720mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 50uH 15% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 0.2Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Bobbin Core 47uH 15% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 1A T/R
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4132
SRR0805 Nonstandard 0.413Lx0.315W 10.50mmx8.00mm 47muH
1KHz 10.5MHz 1A 750mA 32@2.52MHz 47¦ÌH 280m¦¸ ¡À15% 10.5mm*8mm*4.7mm
FIXED IND 47UH 750MA 280MOHM SMD
POWER INDUCTOR, 47UH, 1A 15% 10.5MHZ; In
750mA 47uH ±15% 1A SMD,10.5x8mm Power Inductors ROHS
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR
Inductor, Shielded, 47Uh, 1A, Smd; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):750Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1A; Product Range:Srr0805 Series; Dc Resistance Max:0.28Ohm; Inductance Tolerance:± 15% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0805-470Y