Bourns SRR1205-500YL
Inductor Power Shielded Wirewound 50uH 15% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 0.2Ohm DCR T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.44%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1205-500YL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.2A 0.085Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 50uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Inductor, ferrite,50Uh,15+% Tol,15-% Tol,5050-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1205-500YL
1KHz 7MHz 2.8A 1.5A 18@2.52MHz 50¦ÌH 200m¦¸ ¡À15% SMD,12.7X12.7MM , 12.7mm*12.7mm*5.5mm
FIXED IND 50UH 1.5A 200 MOHM SMD
1.5A 50uH ±15% 2.8A SMD,12.7x12.7mm Power Inductors ROHS
SRR1205 Nonstandard 0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm 50muH