Bourns SRR0735A-120M
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.55%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR0735A-120M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz Ferrite 2A 0.062Ohm DCR Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1.7A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 45Q-Factor Ferrite 1.8A 0.08Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 0.063Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 2.2A 0.058Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 12uH 20% 10KHz 1.55A T/R
描述
FIXED IND 12UH 1.9A 85 MOHM SMD
1KHz 1.6A 1.9A 12¦ÌH 85m¦¸ ¡À20% SMD,7.3X7.3MM , 7.3mm*7.3mm*3.7mm
INDUCTOR, POWER, 12UH, 1.6A, 20%,
SRR0735A Nonstandard 0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm 12muH
12uH ±20% 1.6A SMD,7.3x7.3mm Power Inductors ROHS
Inductor, 12Uh, Shielded, 1.9A; Inductance:12Μh; Rms Current (Irms):1.9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:Srr0735A Series; Dc Resistance Max:0.085Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0735A-120M