Bourns SRR0604-680KL
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.5A 0.52Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
TME
Farnell
element14
3 个月趋势:
-7.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR0604-680KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 620mA T/R
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.62A 0.52Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 600mA 440mOhm DCR T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
TAIYO YUDENCBC3225T680KR
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 100KHz Ferrite 0.41A 1.3Ohm DCR 1210 T/R
描述
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
1KHz 15MHz 680mA 500mA 15@2.52MHz 68¦ÌH 520m¦¸ ¡À10% SMD,6.5X6.5MM , 6.5mm*6.5mm*4.8mm
IND PWR SHLD 68UH 10% 1KHZ 15 FERRITE
FIXED IND 68UH 500MA 520MOHM SMD
Inductor, SMD, 68uH, 500mA, 15MHz, 500mOhm
500mA 68uH ±10% 680mA SMD,6.5x6.5mm Power Inductors ROHS
Inductor Shielded SMD 6.5x6.5mm 68uH
RS APAC
Inductor, Shielded, 68Uh, 680Ma, Smd; Inductance:68Μh; Rms Current (Irms):500Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):680Ma; Product Range:Srr0604 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.52Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0604-680KL