Bourns SRP5030TA-100M
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Master Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+701%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP5030TA-100M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Molded/Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.1A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 0.061Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 3.2A 74mOhm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A T/R
描述
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2220
100KHz 18MHz 3.5A 2.75A 20@100kHz 10¦ÌH 128m¦¸ ¡À20% 2020 , 5.7mm*5.2mm*3mm
FIXED IND 10UH 2.75A 128MOHM SMD
SRP5030TA Nonstandard 0.224Lx0.205W 5.70mmx5.20mm 10muH
2.75A 10uH ±20% 3.5A 2220 Power Inductors ROHS
Inductor, 10Uh, 2.75A, 20%, Shielded; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):2.75A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.5A; Product Range:Srp5030Ta Series; Power Inductor Case:5.7Mm X 5.2Mm X 2.8Mm; Dc Resistancerohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP5030TA-100M