Bourns SRP5030T-100M
Inductor Power Molded/Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 T/R
Production
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页7 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.56%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP5030T-100M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2013-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.1A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 0.061Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 3.2A 74mOhm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2220
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 2.75A, 20%; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 2.75A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.5A; Product Range: SRP5030T Series; Power Inductor Case: 5.7mm