Bourns SRP2510A-1R5M
Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH ±20% 1MHz 35 Q-Factor Metal Alloy Powder 2.5A T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP2510A-1R5M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
74,584
Authorized Distributors
6
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
2.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
91 mΩ
72 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Introduction Date2017-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal Alloy-Core, SMD, 1008
FIXED IND 1.5UH 2.5A 91 MOHM SMD
1MHz 68MHz 2.6A 2.5A 35@1MHz 1.5¦ÌH 91m¦¸ ¡À20% 1008 2.5mm*2mm*1mm
2.5A 1.5uH ±20% 2.6A 1008 Power Inductors ROHS
Bourns 1.5uH 20% 2.5A SMD Inductors
RS APAC
Inductor, 1.5Uh, 2.5A, 20%, Shielded; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.6A; Product Range:Srp2510A Series; Power Inductor Case:2.5Mm X 2Mm X 1Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP2510A-1R5M