Bourns SRP1770TA-4R7M
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 25A 5.5mOhm DCR Automotive T/R
数据表和文档
Electro Sonic
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.28%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP1770TA-4R7M 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Wurth Elektronik744750530047
INDUCTOR, POWER, 4.7UH, 11.8A, 4.1MOHM, THT MOUNT, 1410 SIZE, WE-FAMI
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5552
Inductor, Toroidal /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2300HT-4R7H-RC
Wurth Elektronik7443551470
WE-HCI SMD Flat Wire High Current Inductor | FIXED IND 4.7UH 13A 7 MOHM SMD
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO / 4.7 µH Shielded Inductor 24 A 5.7mOhm Max Nonstandard
描述
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 6767
Inductor, Shielded, 4.7Uh, 25A, 20%; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):25A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):50A; Product Range:Srp1770Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:5.5Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1770TA-4R7M