Bourns SRP1265A-6R8M
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页6 年前
Datasheet4 页12 年前
Farnell
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP1265A-6R8M 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2014-05-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 12A 0.014Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.024Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 9A 0.022Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.74A 46.8mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 42.5mOhm DCR 2424 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.9A 0.046Ohm DCR 2020 T/R
描述
FIXED IND 6.8UH 11.5A 11.5 MOHM / Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 11.5A 0.0115Ohm DCR Automotive T/R
100KHz 13MHz 18A 11.5A 20@100kHz 6.8¦ÌH 11.5m¦¸ ¡À20% SMD , 13.5mm*12.5mm*6.4mm
FIXED IND 6.8UH 11.5A 11.5 MOHM
INDUCTOR, SHIELDED POWER, AEC-Q200,6.8UH 20% SMT 1265
Inductor, SMD, 6.8uH, 11.5A, 13MHz, 11.5mOhm
11.5A 6.8uH ±20% 18A SMD,12.5x13.5mm Power Inductors ROHS
SRP1265A Nonstandard 0.531Lx0.492W 13.50mmx12.50mm 6.8muH
Power Inductor, 6.8Uh, 11.5A, 20%; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):11.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):18A; Product Range:Srp1265A Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.0115Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1265A-6R8M