Bourns SRP1238A-6R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.024Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet5 页6 年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.20%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP1238A-6R8M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 11A 0.0185Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 11A 0.0185Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 6.5A 0.024Ohm DCR T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 20% 200KHz 11.5A T/R
FIXED IND 6.8UH 6.4A 23MOHM SMD
Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 4339 Emboss T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
FIXED IND 6.8UH 9A 24 MOHM SMD
100KHz 13MHz 18A 9A 20@100kHz 6.8¦ÌH 24m¦¸ ¡À20% 1238 , 13.5mm*12.5mm*3.5mm
INDUCTOR, SHIELDED POWER, AEC-Q200,6.8UH 20% SMT 1238
BOURNS SRP1238A-6R8MSurface Mount Power Inductor, AEC-Q200 SRP1238A Series, 6.8 H,20%, Shielded, 0.024 ohm, 9 A
Inductor, SMD, 6.8uH, 9A, 13MHz, 24mOhm
SRP1238A Nonstandard 0.531Lx0.492W 13.50mmx12.50mm 6.8muH
9A 6.8uH ±20% 18A SMD,12.5x13.5mm Power Inductors ROHS
Inductor, Shielded, 6.8Uh, 20%, 9A; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):18A; Product Range:Srp1238A Series; Dc Resistance Max:0.024Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1238A-6R8M