Bourns SRN6045TA-820M
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 82uH ±20% 1MHz 15 Q-Factor Ferrite 0.98A T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
JRH Electronics
element14 APAC
3 个月趋势:
+31.03%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN6045TA-820M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 82uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 82uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.78A 0.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 0.7A 0.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 0.94A 0.32Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz 0.9A 0.341Ohm DCR 2424 T/R
General Purpose Inductor, 82uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 82uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Power Inductor, 82Uh, Semishielded, 9.8A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN6045TA-820M
Fixed Inductor Nonstandard 82µH ±20% 980mA 365mΩ 9MHz 15@1MHz