Bourns RLB0712-820KL
General Purpose Inductor, 82uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns RLB0712-820KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 82uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.78A 0.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 0.7A 0.4Ohm DCR T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 82uH ±20% 1MHz 15 Q-Factor Ferrite 0.98A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz 0.9A 0.341Ohm DCR 2424 T/R
General Purpose Inductor, 82uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Power Inductors - SMD FIXED IND 75UH 950MA 305 MOHM
描述
FIXED IND 82UH 340MA 350 MOHM TH
1KHz 5MHz 340mA 20@2.52MHz 82¦ÌH 350m¦¸ ¡À10% ,D6.7XL10MM 10mm*10mm
RLB Radial Vertical Cylinder 0.264Dia 6.70mm 82muH