Bourns SRN4012TA-6R8M
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH ±20% 100kHz 6 Q-Factor Ferrite 1.3A T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页2 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,973
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
1.3 A
1.3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
125 mΩ
125 mΩ
125 mΩ
Q Factor
6
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 1.3A 0.125Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A 0.125Ohm DCR 1515 T/R