Bourns SRN4012TA-1R0M
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 6 Q-Factor Ferrite 2.2A T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页2 年前
JRH Electronics
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN4012TA-1R0M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
38,404
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
2.2 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
42 mΩ
42 mΩ
Q Factor
6
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal Alloy 3.2A 0.042Ohm DCR 1008 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH ±30% 1MHz 10 Q-Factor Ferrite 2A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 2.2A 0.042Ohm DCR 1515 T/R