Bourns SMLJ14CA
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC / 23.2V Clamp 129.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC (DO-214AB)
数据表和文档
TME
Datasheet6 页3 年前
element14 APAC
Newark
Factory Futures
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.86%
Authorized Distributors
6
Breakdown Voltage
16.4 V
16.4 V
16.4 V
Clamping Voltage
23.2 V
23.2 V
23.2 V
Peak Pulse Power
3 kW
3 kW
3 kW
Peak Pulse Current
129.4 A
129.3 A
129.3 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2010-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseSMDJ14CA-T7
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 14V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
LittelfuseSMDJ14CA
LittelfuseSMDJ12CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 12V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMLJ12CA
BournsSMLJ13CA
139.4A 3kW 21.5V 14.4V Bidirectional 13V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
描述
Diode TVS Single Bi-Dir 14V 3KW 2-Pin DO-214AB
129.4A 2Ã×A 23.2V 15.6V 14V 17.2V Bi-Directional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
DIODE, TVS, 14V, 3000W, BI, 5%, SMC
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
DIODE, TVS, 14V, 3000W, BI, 5%, SMC; Product Range: TRANSZORB SMCJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 14V; Clamping Voltage Vc Max: 23.2V; Diode Case Style: DO-214AB; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 15.6V; Breakdown Voltage Max: 17.2V; Peak Pulse Power Dissipation: 3kW; Automotive Qualification Standard: AEC-Q101; SVHC: Lead (15-Jan-2019); Breakdown Voltage Range: 15.6V to 17.2V; Peak Pulse Current Ippm: 100A; Power Dissipation Pd: 3kW