Bourns SDR6603-220M
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR6603-220M 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
28,033
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
22 µH
Tolerance
20 %
Current Rating
800 mA
800 mA
800 mA
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
370 mΩ
255 mΩ
255 mΩ
Q Factor
16
Test Frequency
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1A 0.312Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.9A 0.348Ohm DCR 1515 T/R