Bourns SDR1307A-560K
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A 100mOhm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Stock
18,935
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
2.5 A
2.5 A
DC Resistance (DCR)
100 mΩ
95 mΩ
Q Factor
22
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 2.6A 96.5mOhm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A 0.095Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 56uH 10% 10KHz Ferrite 3.8A 0.075Ohm DCR RDL
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.39A 0.8Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 0.25A 1.56Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLHL10NB560K
Ind Power 56uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 1.6A RDL Bulk
描述
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sdr1307A Series, 56 H, 10%, Unshielded, 0.1 Ohm, 2.5 A |Bourns, Inc. SDR1307A-560K
INDUCTOR, 56UH, 3.8A, 10%, POWER; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 2.5A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 3.8A; Product Range: SDR1307A Series; Power Inductor Case: 13mm x 7mm; DC Resistance M