Bourns SDR1307-6R8ML
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 0.017Ohm DCR T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.16%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR1307-6R8ML 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Stock
41,555
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
6 A
6 A
DC Resistance (DCR)
17 mΩ
17 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 38Q-Factor Ferrite 7.5A 0.0142Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 6.8uH 20% Alloy Sponge Powder 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 6.5A 0.024Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 4.5A T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 6.8UH 4.6A 27 MOHM SMD
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
FIXED IND 6.8UH 6A 17 MOHM SMD / 6.8 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 6 A 17mOhm Max Nonstandard
INDUCTOR, 6.8UH, 20%, 6A, SMD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 6A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 10.5A; Product Range: SDR1307 Series; Power Inductor Case: 13mm x 13mm x 7mm; DC Resistance Max: 0.017ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Q Factor: 24; Q Test Frequency: 7.96MHz; Self Resonant Frequency Min: 26MHz