Bourns SDR1006-330KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR1006-330KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,783
Authorized Distributors
6
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1.5 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.8A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 1.7A 0.12Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 1.8A 0.045Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
TAIYO YUDENLHL10NB330K
Ind Power 33uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 1.9A RDL Bulk
Inductor Power Unshielded Drum Core 33uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 2.05A 0.08Ohm DCR RDL
描述
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
INDUCTOR, FILTER, IND 33UH, TOL 10%, CUR 1.5A, SMT, CASE 1006, DCR 0.12 OHMS
Inductor, Un-Shielded, 33Uh, 2.9A, Smd, Full Reel; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):1.5A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):2.9A; Product Range:Sdr1006 Series; Dc Resistance Max:0.12Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1006-330KL