Bourns SDR0805-470KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1A 0.2Ohm DCR T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
element14 APAC
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.61%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0805-470KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
33,669
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
200 mΩ
200 mΩ
Q Factor
15
Test Frequency
2.52 MHz
1 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Bobbin Core 47uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1A T/R
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.5A 0.17Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A 0.17Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLHL08TB470K
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A 0.15Ohm DCR RDL Ammo
TAIYO YUDENLHL08NB470K
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 0.76A 0.35Ohm DCR AXL T/R
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
SDR0805 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ FERRITECORE,47 UH +/-10%WIREWOUND 1.6A IDC Q:15
Inductor, Un-Shielded, 47Uh, 1.6A, Smd, Full Reel; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):1A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:Sdr0805 Series; Dc Resistance Max:200Mohm; Product Width:7.8Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0805-470KL