Bourns SDR0805-392KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 3900uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 0.09A 18Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-63.57%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0805-392KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
TraceParts
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Wirewound 3900uH 10% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 0.11A 14.8Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 3900uH 10% 1KHz 0.077A 34Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Drum Core 3900uH 10% 1KHz Ferrite 0.14A 13Ohm DCR RDL Bulk
RF Choke Wirewound 3900uH 10% 252KHz 20Q-Factor Ferrite 0.08A 14Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 3900uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.27A 9.9Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 3900uH 10% 1KHz Ferrite 0.2A 8.63Ohm DCR AXL Bag
描述
General Purpose Inductor, 3900uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITECORE,3.9 MH +/-10%WIREWOUND 90MA IDC
INDUCTOR, 3.9MH, 10%, 0.09A, SMD; Product Range:BOURNS - SDR0805 Series; Inductance:3.9mH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Unshielded; DC Resistance Max:18ohm; RMS Current (Irms):90mA; Saturation Current (Isat):160mA; Case Dimensions:7.8mm x 7.8mm x 5.3mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Q Factor:28; Q Test Frequency:252kHz; Self Resonant Frequency Min:1MHz