Bourns SDR0805-272KL
Inductor Power Wirewound 2700uH 10% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 0.12A 11.8Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Farnell
Newark
3 个月趋势:
-26.34%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0805-272KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 2700uH 10% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 0.14A 11.6Ohm DCR T/R
Ind Power 2.7mH 10% 1KHz Ferrite 90mA Axial T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7mH 10% 1KHz 55Q-Factor Ferrite 120mA 8.6Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 2.7mH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 320mA 8.2Ohm DCR RDL Bag
Ind 2700.00 Uh 0.160 A 7970.00 Mohm/ Bag Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-10-272K
General Purpose Inductor, 2700uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
描述
General Purpose Inductor, 2700uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
SDR0805 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ FERRITECORE,2.7 MH +/-10%WIREWOUND 120MA IDC
Fixed Inductor Nonstandard 2.7mH ±10% 120mA 11.8Ω 1MHz 31@252KHz
Surface Mount Power Inductor, Sdr0805 Series, 2.7 Mh, 10%, Unshielded, 11.8 Ohm, 120 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0805-272KL
INDUCTOR, 2.7MH, 10%, 0.12A, SMD; Inductance: 2.7mH; RMS Current (Irms): 120mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 180mA; Product Range: SDR0805 Series; Power Inductor Case: 7.8mm x 7.8mm x 5.3mm; DC