Bourns SDR0703-471KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 100KHz 33Q-Factor Ferrite 0.13A 7Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+87.64%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0703-471KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 796KHz 55Q-Factor Ferrite 0.14A 6.5Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 130mA T/R
Murata Power Solutions84474C
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 0.14A 8.5Ohm DCR 1812
TAIYO YUDENLAL04TB471K
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 796KHz 60Q-Factor Ferrite 0.126A 7.7Ohm DCR AXL Ammo
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
描述
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
Inductor, ferrite,470Uh,10+% Tol,10-% Tol,2618-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0703-471KL
100KHz 5MHz 160mA 130mA 33@796kHz 470¦ÌH 7¦¸ ¡À10% SMD,4.5X6.5MM , 6.5mm*4.5mm*2.7mm
FIXED IND 470UH 130MA 7 OHM SMD
INDUCTOR, POWER WIREWOUND,470UH,130MA,10%,SMD
130mA 470uH ±10% 160mA SMD,4.5x6.5mm Power Inductors ROHS