Bourns SDR0603-471KL
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.41%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0603-471KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 180mA T/R
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.16A 1.5Ohm DCR RDL Bag
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 105mA T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
TAIYO YUDENCB2518T471K
Inductor Power Chip Wirewound 470uH 10% 796KHz Ferrite 0.12A 13Ohm DCR 1007 T/R
TAIYO YUDENLAL04TB471K
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 796KHz 60Q-Factor Ferrite 0.126A 7.7Ohm DCR AXL Ammo
描述
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 0.15A 4.55Ohm DCR Automotive T/R
Surface Mount Power Inductor, Sdr0603 Series, 470 H, 10%, Unshielded, 4.55 Ohm, 150 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0603-471KL
INDUCTOR, 470UH, 10%, 0.15A, SMD; Inductance: 470µH; RMS Current (Irms): 150mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 260mA; Product Range: SDR0603 Series; Power Inductor Case: 5.8mm x 5.8mm x 3.9mm; DC