Bourns SDE1006A-100M
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 3.8A 0.06Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.23%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 3.2A 0.07Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4439
Inductor Power Molded Wirewound 10uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 4A 0.068Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 43Q-Factor Ferrite 2.9A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 10uH 20% 2.52KHz Ferrite 3.6A 0.044Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 4.3A 0.031Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3535
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde1006A Series, 10 H, 20%, Unshielded, 0.06 Ohm, 3.8 A |Bourns, Inc. SDE1006A-100M
INDUCTOR, 10UH, 4A, 20%, POWER; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 3.8A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 4A; Product Range: SDE1006A Series; Power Inductor Case: 10mm x 9mm x 5.4mm; DC Resistance Max: 0.06ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200