Bourns SDE0805A-100M
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 3.2A 0.07Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.88%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDE0805A-100M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 3.8A 0.06Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.3A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 2.6A 0.1Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Molded Wirewound 10uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 4A 0.068Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 10uH 20% 2.52KHz Ferrite 3.6A 0.044Ohm DCR RDL
Inductor Power Molded Wirewound 10uH 20% 3A 0.105Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
SMD NON-SHIELDED POWER INDUCTOR, 10UH, 20%, SDE0805A
FIXED IND 10UH 3.2A 70 MOHM SMD
1MHz 27.5MHz 2.6A 3.2A 10¦ÌH 70m¦¸ ¡À20% SMD,7X7.8MM , 7.8mm*7mm*5.5mm
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde0805A Series, 10 H, 20%, Unshielded, 0.07 Ohm, 3.2 A |Bourns, Inc. SDE0805A-100M
SDE0805A Nonstandard 0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm 10muH