Bourns PTD901-2020K-B103
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
3 个月趋势:
-1.31%
Introduction Date2010-05-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-K420F-103B
Side Adjustment ROHS3Compliant Carbon Logarithmic Potentiometer ±20% 300° 50mW 50V
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 4730
TT ElectronicsP160KN2-4QC20B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KN-0QC20A10K
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 1/10W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Panel
TT ElectronicsP160KNPD-4FC20B10K
描述
Panel Control - 9Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PTD901-2020K-B103
±20% 50mW 10kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
10K¦¸ ¡À20% 50mW 20V(DC),150V(AC) 11.3mm*9.5mm*11.3mm
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (27.05 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive