Bourns PM528S-560-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 56uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 720mA T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
48,906
Authorized Distributors
4
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
720 mA
720 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
300 mΩ
300 mΩ
Q Factor
9
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.85A 0.26Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 0.72A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 8.2Q-Factor Ferrite 0.85A 0.202Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 56uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
FIXED IND 56UH 720MA 300MOHM SMD
Ind5.8X5.8X2.8Mm,56Uh30%0.72A,shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM528S-560-RC