Bourns PM3340-220M-RC
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5140
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
DigiKey
Arrow Electronics
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-12-23
LTD Date2022-06-23
相关零件
Inductor Power Unshielded Drum Core 22uH 20% 2.52KHz Ferrite 2.4A 0.092Ohm DCR RDL
TAIYO YUDENNS10165T220MNV
Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 3.41A Embossed T/R
TAIYO YUDENNS10155T220MNV
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 2.8A 51.6mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 3A 0.08Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3535
Inductor Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 3.1A 0.085Ohm DCR T/R
描述
Power Inductor (SMD), 22 uH, ± 20%, 2.5 A, Unshielded, 5.5 A, 13mm x 10.2mm x 11.5mm
Ind Power Bobbin Core 22uH 20% 100KHz Ferrite T/R
FIXED IND 22UH 2.5A 54 MOHM SMD / 22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 54mOhm Max Nonstandard
Inductor, Un-Shielded, 22Uh, 5.5A, Smd; Inductance:22Μh; Rms Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):5.5A; Product Range:Pm3340 Series; Dc Resistance Max:0.054Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM3340-220M-RC
INDUCTOR, SMD, 22UH, 2.5A; Inductance:22µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.054ohm; DC Current Rating:2.5A; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Lead Spacing:7.6mm; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:10.2mm; External Length / Height:11.5mm; External Width:13mm; Operating Temperature Max:125°C; Saturation Current Ic:5.5A; Temperature Operating Min:-55°C; Test Frequency:2.52MHz