Bourns PM2110-221K-RC
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
数据表和文档
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
+54.57%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM2110-221K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Murata Power Solutions1422435C
Inductor General Purpose Bobbin Core 220uH 10% 1KHz 22Q-Factor 3.5A 96mOhm DCR RD
Inductor High Current Wirewound 220uH 10% 1KHz Iron 5A 52mOhm DCR Box
RoHS Compliant Wirewound Active Radial Wirewound Inductor -25C~85C 1kHz 150mOhm Max 220muH
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.66A 0.73Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.7A 0.78Ohm DCR T/R
Murata Power Solutions18R224C
Inductor High Current Wirewound 220uH 10% 1KHz 39Q-Factor 900mA 230mOhm DCR RDL
描述
Ind High Current Wirewound 220uH 10% 1KHz Iron 3.5A Box
Avnet Japan
Inductor Power Unshielded Toroid 220uH 10% 1KHz Iron 3.5A 0.074Ohm DCR Box
POWER INDUCTOR, 220UH, 3.5A, 10%; Product Range:PM2110 Series; Inductance:220µH; RMS Current (Irms):3.5A; DC Resistance Max:0.074ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Toroidal Inductor Case:30.5mm x 25.4mm x 15.24mm RoHS Compliant: Yes