Bourns PM1812-3R9J-RC
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.33A 0.9Ohm DCR 1812 T/R
数据表和文档
Newark
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.33%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 330mA 900mOhm DCR 1812 T/R
Inductor RF Wirewound 3.9uH 5% 7.9MHz 26Q-Factor Ferrite 0.42A 2Ohm DCR 1008 T/R
Ind RF Chip Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1.3Ohm DCR 1210 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 175mA 1210 T/R
General Purpose Inductor, 3.9uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
描述
General Purpose Inductor, 3.9uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
7.96MHz 40MHz 330mA 50@7.96MHz 3.9¦ÌH 900m¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 3.9muH
FIXED IND 3.9UH 330MA 900MOHM SM
330mA 3.9nH ±5% 1812 Power Inductors ROHS
SMD INDUCTOR, 3.9 uH, 330mA, 5%, 40MHZ; Inductance:3.9µH; DC Resistance Max:900mohm; Self Resonant Frequency:40MHz; DC Current Rating:330mA; Inductor Case / Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:PM1812 Series; Product Width:3.2mmRoHS Compliant: Yes