Bourns PM1210-3R9J-RC
Ind Chip Molded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 175mA 1210 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind RF Chip Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1.3Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1.3Ohm DCR 1210 Automotive T/R
General Purpose Inductor, 3.9uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Wirewound 3.9uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 0.29A 3.6Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Wirewound 3.9uH 5% 7.9MHz 17Q-Factor Ceramic 0.26A 3.6Ohm DCR 1008 T/R
描述
General Purpose Inductor, 3.9uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
7.96MHz 60MHz 175mA 30@7.96MHz 3.9¦ÌH 1.3¦¸ ¡À5% 1210 3.2mm*2.5mm*2.2mm
PM1210 1210 (3225Metric) 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 3.9muH
FIXED IND 3.9UH 175MA 1.3OHM SMD
250mA 3.9uH ±5% 1210 Power Inductors ROHS
Chip Inductor, 3.9 Uh, 250Ma, 5%, 55Mhz, Full Reel; Inductance:3.9Μh; Dc Resistance Max:1.3Ohm; Self Resonant Frequency:60Mhz; Dc Current Rating:175Ma; Inductor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Product Range:Pm1210 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1210-3R9J-RC