Bourns PM1608S-681M-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 680uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 180mA T/R
数据表和文档
Stock
60,332
Authorized Distributors
5
Inductance
680 µH
680 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
180 mA
180 mA
DC Resistance (DCR)
2.2 Ω
2.2 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.18A 2.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz 0.18A 2.2Ohm DCR T/R
API DelevanSDS680R-684M
General Purpose Inductor, 680uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz Ferrite 0.2A 5.46Ohm DCR 2525 T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 680uH 20% 100KHz Ferrite 0.19A 11.34Ohm DCR 2220 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 0.16A 3.75Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 680uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2617
Ind6.6X4.4X3Mm,680Uh20%0.18A,shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1608S-681M-RC