Bourns PM1608S-471M-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 470uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 190mA T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Electro Sonic
Stock
32,904
Authorized Distributors
4
Inductance
470 µH
470 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
190 mA
DC Resistance (DCR)
1.8 Ω
1.8 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Power Inductors - SMD FIXED IND 470UH 500MA 1.27 OHM
Ind Power Bobbin Core 470uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 800mA T/R