Bourns PM1608S-1R5M-RC
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2617
数据表和文档
_legacy Avnet
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.12%
Stock
20,924
Authorized Distributors
6
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
2.8 A
2.8 A
DC Resistance (DCR)
45 mΩ
45 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 3.4A 0.055Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 3A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 2.8A 0.045Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 2.9A 0.0814Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 3.5A 0.0657Ohm DCR T/R
描述
FIXED IND 1.5UH 2.8A 45 MOHM SMD
100KHz 125MHz 2.8A 30@200kHz 1.5¦ÌH 45m¦¸ ¡À20% SMD,4.4X6.6MM , 6.6mm*4.4mm*3mm
PM1608S Nonstandard 0.260Lx0.173W 6.60mmx4.40mm 1.5muH
2.8A 1.5uH ±20% SMD,4.4x6.6mm Power Inductors ROHS
Ind6.6X4.4X3Mm,1.5Uh20%2.8A,shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1608S-1R5M-RC