Bourns PM13560S-100M-RC
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 9A 0.0255Ohm DCR T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
Electro Sonic
element14
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.06%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-06-30
LTD Date2026-12-31
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.0255Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 10A 0.0165Ohm DCR Automotive T/R
Wurth Elektronik744750560100
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 11.4A 0.0068Ohm DCR RDL T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 7.8A 0.01488Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443321000
POWER-CHOKE WE-HCC 1210 (Ferrite) | FIXED IND 10UH 9A 14.4 MOHM SMD
描述
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5050
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
100KHz 16A 9A 10¦ÌH 25.5m¦¸ ¡À20% SMD,13.5X13.9MM , 13.9mm*13.5mm*5.9mm
PM13560S Nonstandard 0.547Lx0.531W 13.90mmx13.50mm 10muH
9A 10uH ±20% 16A SMD,13.5x13.9mm Power Inductors ROHS
CHOKE,PWR,SHIELDED, 10 L(UH), DCR 25.5 OHM (MAX)
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 16A, SMD; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 9A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 16A; Product Range: PM13560S Series; Power Inductor Case: 13.9mm x 13.