Bourns PM127SH-120M-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 12uH 20% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 5.6A T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,638
Authorized Distributors
5
Inductance
12 µH
12 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
5.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
28 mΩ
28 mΩ
Q Factor
26
Test Frequency
100 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 5.6A 0.028Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 27Q-Factor Ferrite 5.2A 0.023Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 19Q-Factor Ferrite 4.8A 0.025Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A 0.035Ohm DCR 4040 T/R
Wurth Elektronik74404084120
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 4A 0.027Ohm DCR 4949 T/R
描述
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
FIXED IND 12UH 5.6A 28 MOHM SMD
5.6A 12uH ±20% 6.6A SMD,12.5x12.5mm Power Inductors ROHS
Ind12.5X12.5X7.5Mm,12Uh20%5.6A,shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM127SH-120M-RC