Bourns PM1210-3R3J-RC
Ind Chip Molded Wirewound 3.3uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 180mA 1210 T/R
数据表和文档
JRH Electronics
_legacy Avnet
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.90%
备用零件
Price @ 1000
Stock
73,704
Authorized Distributors
6
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
180 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.2 Ω
1.2 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
相关零件
General Purpose Inductor, 3.3uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.3uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 185mA 1.9Ohm DCR 1008 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 3.3uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 185mA 1008 Blister Plastic T/R
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 3.3uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.355A 0.8Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T3R3J
Inductor RF Wirewound 3.3uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.29A 0.884Ohm DCR 0806 T/R
Wurth Elektronik744760333A
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.3 OHM / WE-RFI Ferrite SMD Inductor
描述
Inductor RF Molded Bobbin Core 3.3uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.26A 1.2Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 3.3uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Chip Inductor, 3.3 Uh, 260Ma, 5%, 60Mhz, Full Reel; Inductance:3.3Μh; Dc Resistance Max:1.2Ohm; Self Resonant Frequency:65Mhz; Dc Current Rating:180Ma; Inductor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Product Range:Pm1210 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1210-3R3J-RC