Bourns PM1210-1R0J-RC
Ind Chip Molded 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.73%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM1210-1R0J-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 245mA 1.1Ohm DCR 1008 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 1uH ±5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 245mA T/R
TAIYO YUDENLBM2016T1R0J
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.385A 0.494Ohm DCR 0806 T/R
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 7.9MHz Ferrite 0.28A 0.94Ohm DCR 0603 T/R
Ind Chip Mld 1Uh 5% 7.96Mhz 50Q-Fctr Ferrite 450Ma 1812 Rohs Compliant: Yes
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
7.96MHz 115MHz 230mA 30@7.96MHz 1¦ÌH 690m¦¸ ¡À5% 1210 3.2mm*2.5mm*2.2mm
CHIP INDUCTOR, 1 uH, 400mA, 5%, 120MHZ
FIXED IND 1UH 230MA 690 MOHM SMD
PM1210 1210 (3225Metric) 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 1muH
INDUCTOR,CHIP, 1.0UH, +/-5%, 0.69 OHM RDC MAX
400mA 1uH ±5% 1210 Power Inductors ROHS