Bourns PM1210-180J-RC
Ind Chip Molded Bobbin Core 18uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 110mA 1210 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
_legacy Avnet
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+276%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 18uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 120mA 3.3Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 18uH 5% 2.52MHz 30 Q-Factor Ferrite 120mA T/R
General Purpose Inductor, 18Uh, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Smd, 1310 |Tdk NLV32T-180J-EFD
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 18uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.19A 2.8Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 18uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
General Purpose Inductor, 18uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
描述
General Purpose Inductor, 18uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
2.52MHz 27MHz 110mA 30@2.52MHz 18¦ÌH 3.3¦¸ ¡À5% 1210 3.2mm*2.5mm*2.2mm
FIXED IND 18UH 110MA 3.3 OHM SMD
PM1210 1210 (3225Metric) 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 18muH
120mA 18uH ±5% 1210 Power Inductors ROHS
Chip Inductor, 18 Uh, 120Ma, 5%, 27Mhz, Full Reel; Inductance:18Μh; Dc Resistance Max:3.3Ohm; Self Resonant Frequency:27Mhz; Dc Current Rating:110Ma; Inductor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Product Range:Pm1210 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1210-180J-RC