Bourns PM105-821K-RC
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM105-821K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,514
Authorized Distributors
6
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
240 mA
240 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.55 Ω
2.55 Ω
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
High Current RF Choke Bobbin Core 820uH 10% 1KHz Ferrite 0.28A 1.9Ohm DCR AXL
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 0.24A 2.55Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 0.17A 7.1Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 820uH 10% 10KHz Ferrite 0.19A 2.1Ohm DCR RDL Box
Ind 820.00 Uh 0.240 A 1030.00 Mohm/ Plate Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-02H-821K
描述
FIXED IND 820UH 240MA 2.55OHM SM
240mA 820uH ±10% 560mA SMD,9.8x10mm Power Inductors ROHS
Inductor, Un-Shielded, 820Uh, 560Ma, Smd, Full Reel; Inductance:820Μh; Rms Current (Irms):240Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):560Ma; Product Range:Pm105 Series; Dc Resistance Max:2.55Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM105-821K-RC