Bourns PM1008-33NM-RC
General Purpose Inductor, 0.033uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
供应链
Country of OriginMalaysia
相关零件
Inductor Chip Wirewound 33nH 20% 250MHz 60Q-Factor Alumina 500mA 150mOhm DCR 0805 T/R
描述
600mA 33nH ±20% 1008 Power Inductors ROHS
INDUCTOR CHIP SMD
Chip Inductor, 33Nh, 1A, 20%, 1.6Ghz; Inductance:33Nh; Dc Resistance Max:100Mohm; Self Resonant Frequency:1.6Ghz; Dc Current Rating:600Ma; Inductor Case/Package:1008 [2516 Metric]; Product Range:Pm1008 Series; Core Material:Ferriterohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1008-33NM-RC